Sada na víno - větší

Sada na víno - větší
Prodej byl ukončen

Podlehl někdo z vašich nejbližších nebo z okruhu dobrých přátel kouzlu lahodného vína? Pak ho můžete mile překvapit dárkovou sadou na víno v elegantní dřevěné krabičce. V dárkovém setu najdete potřebné sommelierské pomůcky, včetně nálevky, zátky či otvíráku na vinnou láhev.

Více informací >Kód produktu: 111000

Zákazníci kupující toto zboží zakoupili také

Sada na víno – vkusný, a současně praktický dárek

Dárkový set na víno můžete darovat k narozeninám, Vánocům či promoci, a hodí se i jako svatební dar. Také vašim obchodním partnerům udělá vinný set v dřevěném boxu jistě radost. Větší dárková sada obsahuje celkem pět kusů příslušenství, bez něhož se žádný milovník či znalec dobrého vína neobejde.

Pětidílný dárkový set na víno obsahuj1:id:

  • otvírák na víno
  • kroužek zabraňující stékání vína po láhvi
  • zátku
  • nálevku
  • teploměr

Tyto základní sommelierské pomůcky jsou zabaleny v leštěné dřevěné krabičce v barvě mahagonu. Dřevěný box je vypolstrovaný a všechny předměty jsou v něm úhledně a bezpečně uloženy. Nástroje k otvírání či degustaci vína se uplatní v každé moderní domácnosti – a než si pořizovat potřebné pomůcky jednotlivě je výhodnější objednat si celou sadu. Navíc dřevěné boxy na víno přijdou vhod všem uživatelům, kteří mají rádi věci pěkně pohromadě.

Kvalitní otvírák s dokonalým mechanismem

Základem dárkového setu je samozřejmě funkční otvírák na víno. Můžete s ním manipulovat rychle, snadno a bez komplikací. Odstraňování zátky otvírákem s důmyslným mechanismem hravě zvládnete, i když půjde o starší a poškozené korky, případně o zátku od speciálního vína.

Užitečná vinná nálevka

Součástí pětidílné dárkové sady na víno je také nálevka. K čemu slouží? Při nalévání vína nebo jiných vinných nápojů spolehlivě zabrání potřísnění či ušpinění lahve nebo ubrusu. Vinnou nálevku je možné používat opakovaně, je však lepší ji po každém použití opláchnout a vrátit do obalu.

Vinná zátka z dárkové sady

Další důležitou pomůckou, která nesmí v dárkovém setu na víno chybět, je zátka (špunt). Uzávěr lahve slouží k tomu, aby se dokonale zabránilo kontaktu vína se vzduchem. Všichni znalci vína vědí, jak je správné uzavření lahve důležité a tuto jednoduchou pomůcku oceňují. Mechanickou zátku je možné jednoduše otevřít a znovu zavřít, aniž by byla dotčena kvalita a chuť vína.

Teploměr na víno – proč ho potřebujete?

Ani bez teploměru na víno se nelze obejít, proto je tato sommelierská pomůcka rovněž součástí dárkového setu v dřevěné krabičce. Znát správnou teplotu vína při jeho podávání a konzumaci je skutečně potřeba, protože jak příliš studené, tak teplé víno nemají tu ideální chuť. Teplotu vína spolehlivě zjistíte pomocí teploměru, a to snadno a rychle.

Vyplatí se vědět, že doporučená teplota vína j1:id:

  • 14 až 16 ºC u běžných červených vín
  • 16 až 18 ºC u vyzrálých (těžkých) červených vín
  • 8 až 10 ºC u lehkých bílých vín
  • 9 až 11 ºC u aromatických a polosuchých bílých vín
  • 11 až 12 ºC u růžových vín

Kroužek proti kapkám vína

Mezi praktické doplňky do vinotéky patří i odkapávací kroužek, který má za úkol zachytit kapky vína stékající po lahvi. Pokud sáhnete po speciálním kroužku, nemusíte mít obavy, že váš ubrus nebo naleštěný konferenční stůl budou „zdobit“ nepříjemné skvrny. Každá pečlivá paní domu vám dosvědčí, že než prát nebo složitě čistit ubrusy, je rozhodně výhodnější použít kroužek na víno.

Darujte sadu na víno – obdarovaný bude potěšen!

Speciální pomůcky určené pro konzumaci nebo degustaci vína, navíc přehledně uložené v dárkové krabičce ze dřeva, jako dárek nikdy nezklamou. Ocení je nejen majitelé domácích vinoték, ale například i mladí novomanželé, kteří chtějí mít novou domácnost kompletně vybavenou.

Články k produktu

Víno – dárek pro zdraví?

Víno – dárek pro zdraví?

Darovat láhev kvalitního vína se hodí nejen milovníkům a znalcům tohoto oblíbeného nápoje. Víno je skvělým vánočním nebo firemním dárkem a k lahvince můžete přidat i dárkové sady se sommelierskými potřebami. Výborného červeného nebo bílého vína se každý z nás v příjemné společnosti s chutí a rád napije. Pokud vás zajímá, zda může mít víno příznivé účinky na lidský organismus, přečtěte si následující článek.

Zobrazit celý článek

Jak otevřít víno bez vývrtky

Jak otevřít víno bez vývrtky

Znáte to, „zákon schválnosti“ funguje dokonale. Potřebnou věc, kterou máme mít právě po ruce, obvykle ne a ne najít. Už se vám možná stalo, že se sešla bezvadná parta a někoho napadlo přinést láhev vína. Ovšem vývrtka nebyla k nalezení. Naštěstí existují fígle, jak flašku otevřít jiným způsobem než za pomoci vývrtky.

Zobrazit celý článek

Jak vybírat dárek k narozeninám?

Jak vybírat dárek k narozeninám?

Poradíme vám, jak postupovat, abyste zvolili originální dárky, které oslavence příjemně překvapí. Pokud znáte zájmy a koníčky jubilanta, máte vyhráno! V naší nabídce se snadno zorientujete podle přehledných kategorií s dárky, které reflektují záliby mužů i žen.

Zobrazit celý článek

Zobrazit všechny články